Festiwal Balonolas

Zobaczyć Ziemię w odbiciu kałuży, a Niebo w piwnicy sąsiada. Z kartonu zbudować pałac wezyra i na latających dywanach, zardzewiałych trzepakach przenieść się w fantazję podwórkowej zabawy.

Dziecięca fantazja i szczypta pomysłów SZTUKiSZUMu zmienia szare podwórka w ponadczasowy wehikuł dziecięcych historii. To sztuka prostych pomysłów.

Nasze główne działania to rozbudzanie dziecięcych wyobraźni, a ich przestrzenią Wrocław – głównie Ołbin i Nadodrze. Wykwalifikowana kadra i wolontariusze tworzą warsztaty, zabawy uliczne, gry, spektakle teatralne i dramę dla lokalnej społeczności w zaniedbanych podwórkach. Organizujemy festiwale i miejsca spotkań. Uczymy integracji współdziałania, dbania o środowisko i tego, że nasz dom to nie tylko mieszkanie, ale także podwórko i cały świat.

Dajemy dzieciom (często będących z środowisk wykluczonych społecznie, bez wsparcia finansowego) chwile radości i uśmiechu. Dajemy im pomysły na zabawy, jak wykorzystywać niepotrzebne i pozornie bezużyteczne materiały do tworzenia zabawek.

Nasze działania, to także praca dla mieszkańców i rodziców. To debaty, festyny, upiększanie podwórek, tworzenie zielonych placów, sadzenie roślin, sprzątanie miejsc gdzie bawią się ich pociechy. To staranie się o integrację i świadomość, że wszystko, co jest dookoła należy do nich samych i trzeba o to dbać.

Jeśli chcesz w jakiś sposób nam pomóc skontaktuj się z nami. Razem tworzymy ten świat.

10155508_523127704458989_5039275610203398485_n