BalonoGlosuj

Głosuj na BALONOLAS 2018 „Kora/Skóra/Kamień/Kamienica”

Drodzy Mieszkancy Ołbina i całego Dolnegośląska! Wszyscy przyjaciele i interesariusze! Tworzymy wspólnie JUŻ V…a w zasadzie VI BALONOLAS (bo gdy Nas nie było podopieczni wzięli się do roboty – cudowna Ania Harlender!). Będziemy radzi z Waszego wsparcia, byśmy mogli zaprosić cudownych ludzi na cudowne podwórko!  Żeby się ożywiło w ten czas wszystko w naturże i w sposób naturalny!

Prosimy o głosy na  stronie:
https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/projekty-2018/numer-65/tytul-balonolas/okreg-4/rodzaj-4/status-wszystkie
Projekt 65
BALONOLAS 2018 Kora/Skóra/Kamień/Kamienica
Wydarzenie z zakresu kultury

Chcecie wiedzieć co to bedzie ten Balonolas i kogo zapraszamy? Proszę:

„BALONOLAS 2018 – Kora/Skóra/Kamień/Kamienica ” będzie VI EDYCJĄ FESTIWALU BALONOLAS odbywającą się na wrocławskim osiedlu Ołbin już od 2012r. dzięki inicjatywie Stowarzyszenia SZTUKiSZUM.
Każdy z festiwali opiewa jakiś temat, tym razem hasłem i wyzwaniem przewodnim będzie: Kora/ Skóra/Kamień/Kamienica, który ma za zadanie poruszyć mieszkańców Ołbina, partnerów, przyjaciół oraz zaproszonych gości do działania w dziedzinie sztuki LAND ART.

LAND ART czyli Sztuka Ziemi – jest to działalność artystyczna, której obszarem działania (tłem, kontekstem czy tworzywem) jest przestrzeń ziemi, obszar środowiska naturalnego. VI FESTIWAL BALONOLAS 2018 „Kora/Skóra/Kamień/Kamienica” zakłada:
– Zaproszenie Artystów i Amatorów Sztuki do stworzenia prac plastycznych/warsztatów/pokazów w stylistyce Land Art w przestrzeni kwartału ulic: Górnickiego/Sienkiewicza/Reja/Nowowiejska. Zaproszenie mieszkańców do konkursu na zrealizowanie prac plastycznych/kostiumów/performance/i innych w stylistyce LAND ART w celu zaprezentowania dzieł podczas VI Festiwalu „BALONOLAS 2018 Kora/Skóra/Kamień/Kamienica”

– Zaktywizowanie mieszkańców podwórka do uczestniczenia w działaniach przygotowujących festiwal oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu, które przewiduje warsztaty, wystawę/pokaz zaproszonych gości oraz prac/działań konkursowych, pokaz mody, koncert, spektakl, wspólne opowieści, muzykowanie i zabawy.

– Zaproszenie do współtworzenia VI Festiwalu BALONOLAS 2018 Partnerów (Stowarzyszenia/ Fundacje/Spółdzielnie, etc.) oraz Grup działających w podobnych obszarach działań społecznych.

– Zaproszenie do współtworzenia VI Festiwalu BALONOLAS 2018 Artystów między innymi takich jak.:
PAWEŁ TOTORO ADAMIEC:
zrealizuje PORTRET NIEZWYCZAJNY . Przedsięwzięcie ma na celu aktywizację mieszkańców Osiedla Ołbin we Wrocławiu. Aktywizacja odbywać się będzie przez organizowanie sesji fotograficznej mieszkańców biorących udział w VI Festiwalu „BALONOLAS 2018 Kora/Skóra/Kamień/Kamienica”. Realizacja przybierze formę kostiumowych sesji zdjęciowych. Strój i stylistyka nawiążą do abstrakcyjnych ujęć przyrody. Stroje i dekoracje zostaną stworzone przez artystę z materiałów roślinnych, dekoracyjnych i technicznych. Bohaterzy zdjęć zostaną odpowiednio ucharakteryzowani i wpisani w otaczające miejskie scenerie. Wcześniejsze działanie Artysty https://www.youtube.com/watch?v=se3eyklw2rg

SPEKTAKL WĘDROWNEGO TEATRU LALEK MAŁE MI
„KSIĘŻYCOWE OPOWIEŚCI”
Księżycowe Opowieści to pięć pięknych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata. Każda historia zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Kasi Szpilkowskiej
https://web.facebook.com/pg/TeatrMaleMi/photos/?tab=album&album_id=1731987636820062

PARPARUSZA. WĘDROWNA WYTWÓRNIA ZDARZEŃ:
czyli Katarzyna Jackowska- Enemuo, która we współpracy z mieszkańcami osiedla Ołbin stworzą „KSIĘGĘ OPOWIEŚCI PODWÓRKOWYCH”. Działanie ma na celu aktywizację mieszkańców do opowiadania historii i zapisywanie ich w różnych postaciach: opowieść, obraz, dźwięk. „Księga Opowieści Podwórkowych”, to zderzenie międzypokoleniowe. https://parparusza.wordpress.com/

AL GRUK –  ALEXANDER GRAY – iniciator Balonolasu! Gdy przyjedzie wszystko działa i jest MOC! Zerknijcie na jego działania w utworzonym przez Alexa Canop’Art:  https://m.facebook.com/CanopArt?fref=ts

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA NA PROJEKT nr 65
„BALONOLAS 2018 – Kora/Skóra/Kamień/Kamienica” .

Załoga SZTUKiSZUM
(www.sztukiszum.pl)

BalonoGlosuj

BalonoGlosuj

 

 

 

 

 

Foto by SZTUKiSZUM
BALONOFF 2014 r.
Instalacja: „Sieć Społeczna” , „Latający dywan”
Autor: Al Gruk
wsparcie SZTUKiSZUM
akcja Park Szczytnicki.