Akcja#6 Katowice - Miasto Muzyki Foto: Łukasz Kubicki

Koalicja Miast dla Kultury & SZTUKiSZUM

Jaki mieliśmy udział w Europejskiej Stolicy Kultury?

Po miesiącach pracy projekt „HAPPENING ART – KOALICJA MIAST DLA KULTURY” został pomyślnie zakończony.

Wielu Wrocławian ma możliwość skorzystania z wydarzeń kulturalnych proponowanych przez Europejską Stolice Kultury 2016 oraz innych wydarzeń organizowanych zgodnie z ideą na rzecz rozwijania uczestnictwa w kulturze. Miasto Wrocław, aż kipi od ulotek z informacjami o takowych wydarzeniach – od banerów, bilbordów, od wiecznie informujących o wydarzeniach kulturalnych mediach. Czy ich nadmierna ilość nie sprawia przypadkiem, ze ludzie przestają je czytać i przestają ich słuchać?

Wydarzenia często odbywają się w tym samym czasie – odbierając zainteresowanym możliwość uczestnictwa w wybranych wydarzenia – co utrudnia organizatorom działań w pozyskaniu przewidywanej liczby odbiorców.

Dlaczego, w przypadku działania w ramach ESK Wrocław 2016, realizatorzy poszczególnych projektów przeważnie muszą się promować sami? Skutek: informacje trafiają do tych samych znajomych, co zwykle.

Dlatego postanowiliśmy zaproponować : „HAPPENING ARTYSTYCZNY – KOALICJA MIAST DLA KULTURY”bezpośrednie zaproszenie do uczestnictwa podczas działania „KOALICJA MIAST DLA KULTURY” w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016r.

 

Troszkę o projekcie:

Projekt zakładał bezpośredni kontakt z  odbiorcą – przychodzimy bezpośrednio do odbiorców, aby ich zaprosić osobiście  na wydarzenia organizowane w ramach europejskiej Stolicy Kultury. „Przemawiacz do Ludu” w towarzystwie dźwięków muzyki oraz obrazu w przestrzeni uzyskanych za pomocą wijących się dumnie flag – to wszystko ma za zadanie doinformowywanie społeczeństwa o działaniu, które odbędzie się  w ustalonym przez ESK miejscu… i to w dodatku już za chwilkę!

Ludzie, z którymi nawiązujemy bezpośredni kontakt przed akcja, mogą się przyłączyć tworząc podczas happeningu swoistą paradę prowadzącą do miejsca centralnego wydarzenia.

Może to i racja, że tylko garstka się  przyłączała się do parady – tym bardziej było nam miło zobaczyć na wydarzeniach zaproponowanych przez Wrocław i inne miasta towarzystwo, które by się prawdopodobnie tam nie pojawło, gdyby po nich bezpośrednio nie przybyli.  Jak bardzo służą nieznane oczy, uszy, twarze, sylwetki wśród wiecznie tej samej śmietanki artystycznej…

Bardzo dziękuję za udział wszystkim zaangażowanym w projekt!!!

Znalezione obrazy dla zapytania koalicja miastZnalezione obrazy dla zapytania esk wroclaw