III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

11935060_979761055380529_3598971173832270866_n

„Tuż po wakacjach, tradycyjnie już zapraszamy najmłodszych miłośników sztuki scenicznej do wrocławskiego Impartu na spotkania z teatrem w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, realizowanego po raz trzeci w ramach programu teatralnego Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Odbywający się od 2013 roku we Wrocławiu Festiwal to jedyne na taką skalę, skierowane do najmłodszych wydarzenie teatralne w mieście, w którym mieszka ponad 90 tysięcy dzieci! To także wspaniała okazja dla młodych widzów do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym, artystycznym poziomie.

Dwie udane edycje Festiwalu potwierdziły zapotrzebowanie na dostęp do wysokiej jakości oferty kulturalnej, dedykowanej najmłodszym. Uczestnictwo dzieci w kulturze otwiera ogromne możliwości edukacyjne, integracyjne i poznawcze. Wydarzenie to nie jest jedynie prezentacją sztuki teatralnej dla dzieci, ale też promocją jej wartości edukacyjnych, prospołecznych, mających wpływ na rozwój dziecka.

W tym roku, podczas trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, zaprezentują się następujące teatry: De Stilte (Holandia), Pocket Oxford Theatre (Wielka Brytania), Konstellasjonen (Norwegia), Koweński Państwowy Teatr Lalek (Litwa), Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla z Łodzi, Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry, Grupa Coincidentia (Białystok), Grupa aTOmy z Wrocławia, Soup City (Dania), Studio Teatralne Blum (Poznań), Pan Ząbek Iluzjonista, Teatr Rozrywki Trójkąt, Lalkowy Teatr Pralnia, Teatr Klinika Lalek (Wolimierz), Teatr Lala (z Sobótki) oraz artyści grupy SZTUKiSZUM.

Oprócz spektakli teatralnych przewidziane są również: słuchowiska teatralne, akcje plenerowe, wędrówki teatrów, jarmark „Dobry Design Dla Dzieci”, warsztaty teatralne, rozmowy i wykłady, teatralne wizyty w szpitalach, hospicjach i ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Zapraszamy serdecznie!”

My również przykładamy się do zaproszenia!!!!

więcej info: http://festiwalteatrowdladzieci.pl/