Archiwa kategorii: Aktualności

42608101_1389093211224067_8788856096803520512_n

DZIECINADA w Parku Grabiszyńskim – warsztaty dnia 6 X 2018r.

6 X 2018r. o godzinie 13:00 w Parku Grabiszyńskim (Górka Skarbowców) cuda i cudeczka w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DZIECINADA.

Zapraszamy na warsztaty teatralno plastyczne „Łapacze snów, łapacze opowieści” oraz ” Kosmiczne patyczaki”, które zostaną zrealizowane w wyniku synergii SZTUKiSZUM z Wędrownym Teatrem Lalek MAŁE MI. Tematycznie nawiązywać będą do przedstawienia teatralnego „Księżycowe Opowieści”

Spektaklu „Księżycowe opowieści” przedstawiamy pięć pięknych historii filozoficznych pochodzących z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i jedna z dalekiego Nepalu. Każda, zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadaje uniwersalne pytania i w mądry, a jednocześnie zabawny, ciepły i przystępny dla najmłodszych widzów sposób odpowiada na nie.

Ponadto w programie Dziecinady wiele innych atrakcji o których możecie przeczytać w linkach poniżej:

Facebook:
Festiwal Dziecinada w Parku Grabiszyńskim

Strona internetowa wydarzenia:

Festiwal Dziecinada

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

małe mi logo

Rada Osiedla Grabiszyn

42608101_1389093211224067_8788856096803520512_n

2018-07-15 18.34.35

NATURY SZMERY SZUMY I STUKI – warsztaty w ramach Muzycznej Nocy Nadodrza 2018r.

Zapraszamy 15 września o godz. 14h  do Krzywego Komina we Wrocławiu.
NATURY SZMERY SZUMY i STUKI zaproponowany przez Stowarzyszenie SZTUKiSZUM w ramach Muzycznego Nocy Nadodrza, to warsztat gdzie każdy uczestnik inspirujac się naturalnymi materiałami takimi jak patyki czy kamienie, będzie mógł stworzyć swój własny niepowtarzalny i piękny instrument muzyczny.
Warsztat poprowadzi Hieronim Niemczyk – ceramik, muzyk a przede wszystkim performer.
Serdecznie zapraszamy :)

#muzycznanocnadodrza #sztukiszum #krzywykomin #wrocław #nocnadodrza2018 #LandArt 2018-07-15 18.34.35

PLAKAT BALONOFF 2018 kolaż by Graż

BALONOFF 2018 – Program

BALONOFF o haśle: Kora/ Skora/Kamień/ Kamienica 
jest zaproszeniem dla wszystkich twórców działających lub chcących rozpocząć swoja przygodę w tworzeniu sztuki LAND ART (Sztuka Ziemi).
ZAPRASZAMY na otwarte spotkania artystyczne w podwórku.

PROGRAM SOBOTA 8,09.2018

11,30 – 14,30 OTWARTE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE w klimacie sztuki LAND ART (Sztuka Ziemi) .
>>Tworzymy wspólnie scenografię wydarzenia.Każdy może swoją prace stworzyć i wyeksponować.
>> Rozmawiamy. Nagrywamy opowieści. Zachęcamy do ich zapisywania.

14: 30 Montaż stworzonych prac

15:00 przerwa na posiłek

16h SPEKTAKL TEATRALNY
Wędrownego Teatru Małe MI „Księżycow Opowieści”
Księżycowe Opowieści to pięć pięknych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata. Każda historia przepięknie zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Kasi Samosiej!

17h lub 17:30 h WARSZTAT
Co BYŚCIE WZIĘLI ZE SOBA NA INNĄ PLANETĘ?
>> no właśnie ? czy Wy już to wiecie? podczas działania warsztatowego które poprowadzi SZTUKiSZUM , będziemy mogli się nad tym zastanowić, a następnie wyeksonować nasze race w specjalnie przygotowanej na ten warsztat instalację cieniową.

18h Pararusza Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń czyli Katarzyna Jackowska-Enemuo kolaż muzyczny z opowieści podwórkowych – Płyniemy w stronę jam session .

19h OTWARTE JAM SESSION

20 – 22 LABORATORIUM 
>dzwięku, światła, obrazu, wiatru,….

22h SZMEROSZETY i CICHE SZUMY,

ZAKOŃCZENIe

NIEDZIELA 09.09.2018r.
Program zależy od WAS :)

#balonoff #balonolas #sztukiszum #landart #akcjapodwórkowa#księgaoowieścipodwórkowych #małemi#parparuszawędrownawytwórniazdarzeń #teatr #performance #jamsession

plakat program ZAPROSZENIE bez tła 2

BALONOFF 2018 Kora/Skóra/Kamień/Kamienica – 8,9 WRZEŚNIA

BALONOFF logoTegoroczna edycja BALONOFF o haśle: Kora/ Skora/Kamień/ Kamienica jest zaproszeniem dla wszystkich twórców działających lub chcących rozpocząć swoja przygodę w tworzeniu sztuki LAND ART \(Sztuka Ziemi).

ZAPRASZAMY na otwarte spotkania artystyczne w podwórku.

Oprócz pleneru artystycznego zapraszamy wszystkich – i                                                                    najmłodczych i najstarszych – w programie bowiem znajdą się takie atrakcje jak:

INSTALACJE LAND ART 

WARSZTATY w klimacie sztuki LAND ART

SPEKTAKL TEATRALNY „Księżycowe Opowieści” Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi 

 KSIĘGA OPOWIEŚCI PODWÓRKOWYCH, które zbierać będzie Katarzyna Jackowska-Enemuo czyli PARPARUSZA – Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń

ponad to:

RENOWACJA RAKIETY

 KONCERT,  JAM SESSION,WIZUALIZACJE NA ŻYWO, PERFORMANCE.

SZYKUJCIE SIĘ :) na spotkanie na podwórku.

PRZYGOTUJCIE INSTALACJE W KLIMACIE SZTUKI LAND ART

PRZYGOTUJCIE CIEKAWE PODWÓRKOWE OPOWIEŚCI

PRZYGOTUJCIE INTRUMENTY , TEKSTY PIOSENEK DO WSPÓLNEGO MUZYKOWANIA

BĄDZCIE.

8,9 września 2018r.

Kwartał ulic: Górnickiego/Sienkiewicza/Reja/Nowowiejska

JEŚLI CHCECIE WESPRZEĆ AKCJĘ SWOIMI POMYSŁAMI, to jesteście dla Nas Super Ważni.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO WSPÓŁPRACY

chęć współpracy można kierować pod adres e-mail:

sztukiszum@gmail.com

lub pod nr tel. 790744253

MAma Gethering fot

MAMA GATHRING – 6-8 lipca 2018r.

 

Mamy przyjemność uczestniczyć w

I edycji MAMA GATHRING,

który odbędzie się od 6-8 lipca na Stacji Wolimierz.

W niedziele dnia 8 lipca w samo południe jako SZTUKiSZUM zaprosimy dzieci na KIDS ZONE. Stworzymy świat Leśnych i Łąkowych Patyczaków z którymi wyruszymy zdobywać emocjonujące przygody podczas zabawy/gry terenowej ……a wszystko to w temacie kosmosu!

więcej wydarzeń dla dzieci i nie tylko znajdziecie na stronie organizatora: http://mamagathering.pl

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

logo sztukiszum kosmos

 

KOSMICZNE PATYCZAKI Podczas„Olbinskich wakacji” dnia 17czerwca 2018r.

KOSMICZNE PATYCZAKI czyli odtwarzamy PLANETĘ PATYCZAKÓW.

Jakiś czas temu odwiedziliśmy z Załogą SZTUKiSZUM planetę Patyczaków. Było ich bardzo dużo…tak dużo, że nie sposób było ich wszystkich zapamiętać. Każdy z naszej Załogi zapamiętał te Patyczaki, które były bliskie ich sercu :

Filip zapamiętał dobrze patyczaka na którego wołano: MEGA STEFAN- jest on patyczakowym animatorem zabaw dla najmłodszych i najstarszych – wszyscy bez względu na wiek bardzo go lubili, bo zawsze jest sobą – nikogo w normalnym patyczakowym życiu nie udaje…no chyba, że w teatrze…. bo Mega Stefan skończył Wyższą Patyczakową Szkołę Teatralną na wydziale patyczakolalek. Na co dzień pracuje w teatrach, ponieważ Mega Stefan jest świetnym aktorem.

Ula zapamiętała JELON JEL-a który zawsze dba, o wszystkich swoich przyjaciół patyczaków. Gdy jest komuś za gorąco, to chłodzi go swoimi SZNURKOWIĄZAŁKAMI, gdy ktoś nie jest pogłaskany lub podrapany, to sznurkowiązałkami głaszcze i drapie. JELON JEL-a też wszyscy lubią, zwłaszcza za to, że jest bardzo uważny na swoich bliskich. Lubi się spotykać z nimi i rozmawiać, chodzić na patyczakowe koncerty, chodzić po łąkach, po lasach, spacerować strumieniami oraz siedzieć nad rzeką.

Ja, czyli Graża, zapamiętałam KUROKONIA.  Kurokoń uwielbia się nie spieszyć. Kocha odkrywać nowe rzeczy, uwielbia się zgubić w mieście lub podczas podroży i nie używać do odnalezienia się GPSa …woli pytać o drogę patyczakowych tubylców. Kurokoń nigdy się nie nudzi- Zawsze znajdzie sobie jakieś ciekawe zadanie. Lubi myśleć o swoich przyjacielach i się z nimi spotykać. KUROKOŃ i JELON JEL to przyjaciele.

I w taki oto sposób, bez ustanku próbujemy odtworzyć całą PATYCZAKOWĄ PLANETĘ dlatego właśnie spotkaliśmy się dnia 17 czerwca 2018r. w Parku Stanisława Tołpy, aby poprosić dzieci i ich rodziców o pomóc w odtworzeniu mieszkańców owej planety,

BYŁO NAPRAWDĘ CUDOWNIE!!! DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM ZA  PRZEDNIĄ ZABAWĘ!!

Dziękujemy również tym dzięki, którym udało nam się spotkać ze Wszystkimi Twórcami wyjątkowych Patyczaków,  czyli: Marysi Ziębie oraz Radzie Osiedla OŁBIN i Stowarzyszeniu Żółty Parasol. Może wydarzy się więcej wspólnych działań?!:)

POZDRAWIAMY WAS WSZYSTKICH SERDECZNIE!!!

Graża Wielgus & Ula Martyniak & SZTUKiSZUM

 

Kosmiczne warsztaty 17 czerwca 2018

KOSMICZNE warszTATY

Zapraszamy w imieniu Załogi SZTUKiSZUM do działań plastyczno-teatralnych!
Będzie kosmicznie – nie może Was zabraknąć!

Spotkajmy się w Parku Stanisława Tołpy we Wrocławiu
o godzinie 15h
dnia 17 czerwca 2018r.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Olbinskie wakacje” realizowanego przez Radę Osiedla Olbin i Stowarzyszenie Żółty Parasol w ramach Funduszu Czasu Wolnego.

 

 

 

 

BalonoGlosuj

Głosuj na BALONOLAS 2018 „Kora/Skóra/Kamień/Kamienica”

Drodzy Mieszkancy Ołbina i całego Dolnegośląska! Wszyscy przyjaciele i interesariusze! Tworzymy wspólnie JUŻ V…a w zasadzie VI BALONOLAS (bo gdy Nas nie było podopieczni wzięli się do roboty – cudowna Ania Harlender!). Będziemy radzi z Waszego wsparcia, byśmy mogli zaprosić cudownych ludzi na cudowne podwórko!  Żeby się ożywiło w ten czas wszystko w naturże i w sposób naturalny!

Prosimy o głosy na  stronie:
https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/projekty-2018/numer-65/tytul-balonolas/okreg-4/rodzaj-4/status-wszystkie
Projekt 65
BALONOLAS 2018 Kora/Skóra/Kamień/Kamienica
Wydarzenie z zakresu kultury

Chcecie wiedzieć co to bedzie ten Balonolas i kogo zapraszamy? Proszę:

„BALONOLAS 2018 – Kora/Skóra/Kamień/Kamienica ” będzie VI EDYCJĄ FESTIWALU BALONOLAS odbywającą się na wrocławskim osiedlu Ołbin już od 2012r. dzięki inicjatywie Stowarzyszenia SZTUKiSZUM.
Każdy z festiwali opiewa jakiś temat, tym razem hasłem i wyzwaniem przewodnim będzie: Kora/ Skóra/Kamień/Kamienica, który ma za zadanie poruszyć mieszkańców Ołbina, partnerów, przyjaciół oraz zaproszonych gości do działania w dziedzinie sztuki LAND ART.

LAND ART czyli Sztuka Ziemi – jest to działalność artystyczna, której obszarem działania (tłem, kontekstem czy tworzywem) jest przestrzeń ziemi, obszar środowiska naturalnego. VI FESTIWAL BALONOLAS 2018 „Kora/Skóra/Kamień/Kamienica” zakłada:
– Zaproszenie Artystów i Amatorów Sztuki do stworzenia prac plastycznych/warsztatów/pokazów w stylistyce Land Art w przestrzeni kwartału ulic: Górnickiego/Sienkiewicza/Reja/Nowowiejska. Zaproszenie mieszkańców do konkursu na zrealizowanie prac plastycznych/kostiumów/performance/i innych w stylistyce LAND ART w celu zaprezentowania dzieł podczas VI Festiwalu „BALONOLAS 2018 Kora/Skóra/Kamień/Kamienica”

– Zaktywizowanie mieszkańców podwórka do uczestniczenia w działaniach przygotowujących festiwal oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu, które przewiduje warsztaty, wystawę/pokaz zaproszonych gości oraz prac/działań konkursowych, pokaz mody, koncert, spektakl, wspólne opowieści, muzykowanie i zabawy.

– Zaproszenie do współtworzenia VI Festiwalu BALONOLAS 2018 Partnerów (Stowarzyszenia/ Fundacje/Spółdzielnie, etc.) oraz Grup działających w podobnych obszarach działań społecznych.

– Zaproszenie do współtworzenia VI Festiwalu BALONOLAS 2018 Artystów między innymi takich jak.:
PAWEŁ TOTORO ADAMIEC:
zrealizuje PORTRET NIEZWYCZAJNY . Przedsięwzięcie ma na celu aktywizację mieszkańców Osiedla Ołbin we Wrocławiu. Aktywizacja odbywać się będzie przez organizowanie sesji fotograficznej mieszkańców biorących udział w VI Festiwalu „BALONOLAS 2018 Kora/Skóra/Kamień/Kamienica”. Realizacja przybierze formę kostiumowych sesji zdjęciowych. Strój i stylistyka nawiążą do abstrakcyjnych ujęć przyrody. Stroje i dekoracje zostaną stworzone przez artystę z materiałów roślinnych, dekoracyjnych i technicznych. Bohaterzy zdjęć zostaną odpowiednio ucharakteryzowani i wpisani w otaczające miejskie scenerie. Wcześniejsze działanie Artysty https://www.youtube.com/watch?v=se3eyklw2rg

SPEKTAKL WĘDROWNEGO TEATRU LALEK MAŁE MI
„KSIĘŻYCOWE OPOWIEŚCI”
Księżycowe Opowieści to pięć pięknych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata. Każda historia zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Kasi Szpilkowskiej
https://web.facebook.com/pg/TeatrMaleMi/photos/?tab=album&album_id=1731987636820062

PARPARUSZA. WĘDROWNA WYTWÓRNIA ZDARZEŃ:
czyli Katarzyna Jackowska- Enemuo, która we współpracy z mieszkańcami osiedla Ołbin stworzą „KSIĘGĘ OPOWIEŚCI PODWÓRKOWYCH”. Działanie ma na celu aktywizację mieszkańców do opowiadania historii i zapisywanie ich w różnych postaciach: opowieść, obraz, dźwięk. „Księga Opowieści Podwórkowych”, to zderzenie międzypokoleniowe. https://parparusza.wordpress.com/

AL GRUK –  ALEXANDER GRAY – iniciator Balonolasu! Gdy przyjedzie wszystko działa i jest MOC! Zerknijcie na jego działania w utworzonym przez Alexa Canop’Art:  https://m.facebook.com/CanopArt?fref=ts

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA NA PROJEKT nr 65
„BALONOLAS 2018 – Kora/Skóra/Kamień/Kamienica” .

Załoga SZTUKiSZUM
(www.sztukiszum.pl)

BalonoGlosuj

BalonoGlosuj

 

 

 

 

 

Foto by SZTUKiSZUM
BALONOFF 2014 r.
Instalacja: „Sieć Społeczna” , „Latający dywan”
Autor: Al Gruk
wsparcie SZTUKiSZUM
akcja Park Szczytnicki.

15895850_1310482182357079_2856048512995154272_o

LAS CAMP – OPEN AIR FESTIWAL – 24 czerwca 2017r.

Który raz spółkujemy z Las Campem? Odkąd istnieje!!!!

Wiec i tym razem zrealizowaliśmy warsztaty dla dużych:)

Podczas LAS Camp – Open Air Festival 2017 r. robiliśmy POŁAWIACZE SNÓW…Proces twórczy pochłonął każdego. Wspólna kreatywna praca dla siebie i dla innych zakończona pięknymi efektami. Dzięki za fajny czas, dzięki Las:)
 
Warsztaty prowadziła SZTUKiSZUMOWA Super BUOGA Aleksandra Buona
 
Fanpage Festiwalu:

19510313_1164335920338161_825094902580433112_n 19424232_1164335863671500_2296838055764690101_n 19420817_1164335683671518_8664638015872504625_n 19420831_1164335813671505_2641147910686819084_n 19247811_1164335797004840_218780309558366165_n 19260247_1164335690338184_4667930269215971017_n 19399252_1164336023671484_660501165228742897_n 19420739_1164335687004851_2721472859370328008_n 19247633_1164335783671508_8756911170709777456_n

20170624_140829

WRO _ ławka i Kapsel Cup nad Odrą – 24 cerwca 2017r.

Jakieś dwa tygodnie temu spotkaliśmy się z Fundacją OnWater.pl aby wymyślić działanie związane z imprezą TUMSKI CUP.

Tymczasem i w międzyczasie na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich powstał trójwymiarowy napis, który układa się w wyraz „WRO”,  zaprojektowany został tak, aby było można na nim usiąść oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z widokiem na Odrę i most Grunwaldzki (Więcej informacji na temat projektu zrealizowanego w ramach wrocławskiego budżetu obywatelskiego znajdziecie tutaj: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/instalacja-wro-juz-stoi-przy-moscie-grunwaldzkim-zdjecia ) ….taki turystyczny smaczek :)

kontynuując

Spotkaliśmy się (Ja – Graża i Aleksandra) razem z Kamilem Zarębą (prezes Fundacji Onwater.pl) oraz Anią Surówką, aby ustalić co można by zrobić w ową w sobotę 24.06.2017 r. Ustaliliśmy,że skonstruujemy TOR KAPSLOWY w kształcie napisu WRO – skomplikowany tor przeszkód na którym każdy będzie mógł odbyć wyścig, zmierzyć się przeszkodami, poczuć emocje i przypomnieć sobie lata dzieciństwa.

Stało się!!!! 

i było cudownie!!!  Miałam przyjemność sędziować…i muszę powiedzieć,że bawiłam się przednio!!!!

pozwolę sobie na oficjalne podziękowania:

Bardzo dziękuję za kolejne zaproszenie do współpracy  z Fundacją OnWater.pl – czyli Kamilowi Zarębie, który z pomocą Krystiana w ogromnej mierze poskładał ten wspaniały tor kapslowy . Dziękuję za wsparcie w akcji Krzysztofowi Zarębie – dzięki Krzyśkowi mogłam sobie pozwolić na chwilę cienia w tym sobotnim upale szaleńcu! Dziękuję za promocyjne napisy kredą na ulicy Ani Surówce i Sarze.

A przede wszystkim dziękuję wszystkim tym, którzy wzięli udział w KAPSLOWYM WYŚCIGU za stworzenie cudownych drużyn i wspaniałej atmosfery! Oczywiście przedziału wiekowego nie było więc i ja mogłam się wesprzeć osobami którzy spędzili dzieciństwo na grze w kapsle!!! 

A teraz czas na zdjęcia SZTUKiSZUM ( CC-BY-NC-SA) :

 

20170507_205255images1logo-onwater.pl2_